درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت        
 
  1. اعطای درجه افتخاری سرلشکری به شهید غلامرضا صالحی [۱۳۹۸/۰۳/۰۸ ساعت ۱۳]
  2. گزینه قطعی ملت ایران مقاومت است [۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ساعت ۱۱]
  3. تشییع جانباز شهید علی مرتضایی [۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ساعت ۰۹]
  4. [۱۳۹۷/۱۲/۰۲ ساعت ۰۷]
  5. سالروز وفات حضرت ام البنین مادر قمر بنی هاشم حضرت عباس(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا [۱۳۹۷/۱۱/۳۰ ساعت ۰۹]
 
آخرین اخبار
 نظرسنجی
تا چه حد با کنگره شهدای شهرستان نجف آباد آشنا هستید؟ ؟
1 : بسیار زیاد (748 رای)
29 % 
2 : زیاد (463 رای)
18 % 
3 : متوسط (428 رای)
17 % 
4 : کم (406 رای)
16 % 
5 : بسیار کم (543 رای)
21 % 

معرفی سایت به دوستان

پیوندها
 
سایت مقام معظم رهبری

آمار سایت
تعداد شهدای ثبت شده : 2485
تعداد اخبار ثبت شده : 36
تعداد افراد آنلاین : 8
کل بازدیدها : 2454776
بازدید های امروز : 569
بازدید های دیروز : 3065

سازندگی

نقل از برادر سردار شهید حسن سرباز:

 

زندگی‌مان سخت می‌گذشت؛ اما پر بود از صمیمیت و محبت. همه مثل حلقه زنجیر، دست به دست همدیگر داده بودیم تا در برابر طوفان حوادث مقاوم باشیم و نستوده. و ماندیم، پر صلابت و سر بلند. از کودکی طعم تلخ یتیمی را چشیده بودیم، ولی کمر خم نکردیم و لب به شکوه و ناشکری نگشودیم. اصلاًً واژه‌ای به نام گلایه در فرهنگ لغت جایی نداشت. مادرمان طوری پرورش‌مان داده بود، تا در هر شرایط تلاش را جایگزین غر زدن کنیم و همواره پویا باشیم و فعال. از همان کودکی، من و حسن که فقط دو سال اختلاف سنی داشتیم، سوار بر ترک دوچرخه رکاب زنان می‌رفتیم برای کار. آن هم پیشه سخت بنایی، که برای دو کودک مشکل بود و طاقت فرسا؛ اما ما در آن روزها که خیلی از بچه‌ها وقت خود را به بطالت یا بازی می‌گذراندند، طعم شیرین تهیۀ رزق حلال را می‌چشیدیم  و از خوردن نان بازوی خود، لذت میبردیم. ما با اینگونه قد کشیدیم و حس می‌کردیم لذت کمک به محرومان چنان حلاوتي داشت، که کام هر کسي را شيرين مي‎کرد.

کمک به محرومان در آغازين ماه‎هاي پس از پيروزي انقلاب، همه‌گير شده بود. انگار که ملت بسيج شده بودند براي سازندگي ايران. بودند مناطقي که مردمش محروم بودند و در گمنامي و فقر، و يکي از اين مناطق که مستعد حضور جهادگران بود، روستاي کوچک خيرآباد نام داشت. روستايي در حوالي مهردشت.

جايي که حتي غسالخانه هم نداشت. آب آشاميدني، شست‌و‌شو و غسالخانۀ مردم آن روستا، همه از يک قنات تأمين مي‎شد. اما جهادگران، اين غيور مردان بي‎ادعا، کمر همت بستند و ايستادند پاي کار. کاري که فقط و فقط غيرت و وحدت آنان را مي‎طلبيد.

ديري نپاييد که کار ساخت و ساز غسالخانه توسط حسن به اتمام رسيد، آن هم به بهترين وجه.

حسن تمامي روزهاي زندگي‎اش را وقف ساختن کرده بود. مي‎خواست واژۀ محروميت را از فرهنگ لغت اين ملت پاک کند. براي رسيدن به اين آرمان، تا پاي جان ايستاد، بدون هيچ ادعايي.

© در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس و شهادت هر گونه کپی برداری از محتوای سایت (با ذکر منبع) بلامانع است . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا