درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت        
 
  1. بیانیه در قبال هتک حرمت به شهدای مدافع حرم [۱۴۰۱/۰۵/۲۳ ساعت ۱۲]
  2. اینستاگرام کنگره سرداران و 2500شهید نجف آباد [۱۴۰۰/۰۵/۲۰ ساعت ۱۰]
  3. کانال ایتا کنگره سرداران و 2500شهید نجف آباد [۱۴۰۰/۰۵/۲۰ ساعت ۱۰]
  4. کانال تلگرام کنگره سرداران و 2500شهید نجف آباد [۱۴۰۰/۰۵/۲۰ ساعت ۰۹]
  5. ارتباط با واتساپ کنگره سرداران و 2500شهید شهرستان نجف آباد [۱۴۰۰/۰۵/۲۰ ساعت ۰۹]
 
آخرین اخبار
 نظرسنجی
تا چه حد با کنگره شهدای شهرستان نجف آباد آشنا هستید؟ ؟
1 : بسیار زیاد (1877 رای)
24 % 
2 : زیاد (1409 رای)
18 % 
3 : متوسط (1342 رای)
17 % 
4 : کم (1156 رای)
15 % 
5 : بسیار کم (1901 رای)
25 % 

معرفی سایت به دوستان

پیوندها
 
سایت مقام معظم رهبری

آمار سایت
تعداد شهدای ثبت شده : 2485
تعداد اخبار ثبت شده : 45
تعداد افراد آنلاین : 12
کل بازدیدها : 4313470
بازدید های امروز : 840
بازدید های دیروز : 1837

شهید

کار شهید کار قلب و دل است نه کار عقل. عمیق ترین و لطیف ترین عقل ها در اولین قدم زمین گیر شده و اعتراف به عجز و ناتوانی خود خواهند داشت. اماعشق، ذوق، دل، باطن و سر یکه تاز عرصه شهادت بوده.
 
شهدا برای چه شهید شدند؟ هدف آنان رسیدن به کدامین مقصد بوده؟
واقعیت آن است که برخی از شهدا با چنین سوالی مواجه نبوده و تنها بدنبال انجام وظیفه الهی و وظیفه اخلاقی بوده و اندیشه خود را ذوب شده در اندیشه امام و رهبر خود می دانند.
 بعضی از شهدا همانند بعضی از رزمندگان و مجاهدان فی سبیل الله هیچ هدفی جز انجام تکلیف و وظیفه شرعی نداشته و دغدغه آنان انجام فرمان الهی بوده.برای شهدا دفاع از مظلوم مهم بوده است. دفاع از انسان و  انسانیت.
صفا و صمیمیتی که در جبهه بود، نوع رابطه عاطفی و معنوی که بین فرماندهان و رزمندگان حاکم بود، حتی نوع صدا کردن افراد با کلمه "برادر" همدیگر را خطاب می کردند. نبود گناه حتی صغیره، تقید به واجبات و مستحبات. در شهر آرمانی شهدا، ایثار، گذشت، فداکاری، محبت به دیگران، خوبی یگدیگر را گفتن، نبود دروغ و غیبت و تهمت و... اطاعت در راه دستورات ولی فقیه و اطاعت محض از او، فرهنگی همگانی و استثناء ناپذیربود.
در این شهر آرمانی شهدا کسی به فکر ثروت اندوزی ، ماشین های کذائی، کاخهاو ویلاها، خوشگذرانی و...نبود، بلکه انس با خدا، نماز شب و تهجدو سحر و سهر  ،گریه از خوف خدا، قرآن و دعا، پرهیز از نام و نشان بزرگ شدن، پرهیز از مقام و ریاست امتیازو ارزش به شمار می آمد و در این شهر آرمانی همه نماز خود را در مسجد و به جماعت و اول وقت و بارعایت مستحبات مثل نوافل، تعقیبات ، مستحبات و... انجام می دادند.
 
شهید یعنی چه؟
دهخدا، شهید را " کشته ی در راه خدا" و " آنکه به شهادت در راه خدا دست یافته است" معنا می کند.
حجت الاسلام جواد محدثی شهادت را به معنای " حاضر بودن، گواهی دادن و کشته شدن در راه خدا" تعریف کرده و یادآور می شود که در فرهنگ قرآنی از شهادت با تعبیر" قتل فی سبیل الله " یاد شده است.
بنابراین شهید، کشته ی راه خداست که ؛
اولا: به مرگ طبیعی نمرده است و
ثانیا: در راه خدا کشته شده است.
استاد شهید آیت الله مطهری از شهادت تعریفی جامع و مانع ارایه داده اند؛ اینکه شهادت فقط به مرگی اطلاق می گردد که آگاهانه انتخاب شده و در راه خدا صورت پذیرد.
© در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس و شهادت هر گونه کپی برداری از محتوای سایت (با ذکر منبع) بلامانع است . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا